HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Empty
MesajKonu: Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?    Mobil telefon ve işletim sistemi pazarında neler oluyor?  Icon_minitimeSalı Ağus. 17, 2010 9:55 pm

Gartner ve IDC'nin ekonomik raporları yayınlandı; Android tırmanışını sürdürüyor.

Dış Haberler Servisi
13 Ağustos 2010 09:15

Dünya, mobil iletişim araçlarının gün geçtikçe önem kazandığı bir döneme doğru gidiyor. 2010 yılının ikinci çeyreği ile ilgili sonuçlar da bu tezi doğruluyor.

Öncelikle mobil işletim sistemlerini inceleyelim. İşletim sistemleri pazarında en büyük payı, geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 10 değer kaybeden Symbian elinde bulunduruyor. Yüzde 41,2 satış oranı bulunan Nokia'nın Symbian'ını Blackberry yapımcısı Research in Motion (RIM) işletim sistemleri takip ediyor. RIM de geçtiğimiz yıla göre yaklaşık yüzde 1 düşse de yüzde 18,2 ikinci sıradaki yerini koruyor.

Android işletim sistemi geçtiğimiz yıla göre yüzde 16'lık bir artışla pazar payını yüzde 17,2'ye çıkardı. Bunun yanında iOS da küçük bir artışla yüzde 14,2 oranında pazar payına erişti.

Windows Mobile da düşüş yaşayan işletim sistemleri arasına girdi. 2009 yılının ikinci çeyreğine göre bu yıl yüzde 4'lük bir düşüş yaşayan işletim sistemi zor günler geçiriyor.

Tüm bunların yanında mobil işletim sistemlerinin satışı geçtiğimiz yıla göre yaklaşık 21 milyon artarak 61 milyon 650 bine ulaştı.

Mobil cihazlarda durum nedir?

İşletim sistemlerindeki artış cihazların artık akıllı telefona doğru yöneldiğini de gösteriyor. Bunun yanında toplam cihaz satışında geçtiğimiz yıla göre 40 milyon adetlik bir artışla 325 milyona çıktığını söylemek mümkün.

Listenin başında uzun süredir olduğu gibi Nokia yer alıyor. Nokia'nın pazar payı yüzde 2 oranında düşse de yüzde 34,2'lik oran Fin şirketi zirvede yalnız tutmaya yetiyor. Samsung ufak bir artışla pazar payını yüzde 20 seviyesine çekerek ikinci sıradaki yerini korudu.

Pazar sıralamasında LG üçüncülüğü elinde bulundururken, RIM'in yakaladığı yükseliş eğilimiyle Sony Ericsson'la pazar payını yüzde 3,4'de eşitlemesi dikkat çekiyor.

Motorola pazar payını neredeyse yarı yarıya kaybetse de önceki gün Motorola'dan gelen açıklamayla Droid akıllı telefonlarla önümüzdeki dönemde bir artış bekleniyor.

Apple ve HTC de pazar paylarını arttırarak listede yükselişe geçen diğer şirketler. HTC ve Samsung'un neredeyse ikiye katladıkları akıllı telefon pazar payları kabaca görülebiliyor. Bunun sebebininse Android işletim sistemi olduğu tahmin ediliyor.
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Bilişimde Neler Oluyor?
» Kurumsal’da Neler Oluyor?
» Türk Oyun Sektöründe Neler Oluyor?
» Oracle işletim sistemlerini kucaklıyor
» Online oyun pazarında Türkler de var