HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Oyun Servisleri Röportajı

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Oyun Servisleri Röportajı Empty
MesajKonu: Oyun Servisleri Röportajı   Oyun Servisleri Röportajı Icon_minitimeSalı Ağus. 03, 2010 6:10 pm

Paylas
Ülkemizde bir online oyun sektörünün varlığından hiç tereddüt etmeden söz edebiliyoruz artık. Belki henüz kendi oyunlarımızı üretemiyoruz ama, yeni ortaya çıkan iş alanlarındaki farklı sorunlara farklı çözümler üretebiliyoruz. Yavaş yavaş olgunlaşmaya başladığını söyleyebileceğimiz bu sektörde, bundan yaklaşık beş yıl kadar öncesinde bir takım firmalar kurulmaya başlandı ülkemizde. Hiç durmadan artan bir talep vardı ve eninde sonunda bu talebin karşılanması kaçınılmazdı. Attıkları ilk adımlar da doğru yöndeydi. Kimi güvenilirliğiyle, kimi farklı ödeme seçenekleriyle, kimi süratiyle ön plana çıktı. Sonuçta keyifle oyun oynamanın farklı yollarını sundular bizlere ve hem onlar kazandı, hem de oyuncular.

Bu firmalar onlarca oyunda hizmet verdiler bugüne kadar ve yetkili satıcılar olarak gelişimlerini sürdürdüler. Amaçları belliydi. Ülkemizde oynanan online oyunların ve bu oyunların müdavimlerinin sayısı gitgide artıyordu. Oyunların ücrete tabi kısımları içinse ortada hızlı ve güvenilir çözümler üretecek birilerine ihtiyaç vardı. İşte bu ihtiyacı karşılayan bu firmalar bugün Türk online oyun oyuncularıyla yabancı firmalar arasında sağlam bir köprü kurmayı başarmış durumdalar. Üstelik oyuncuların problemlerini çözmek ve onlara kolaylık sağlamakla kalmıyor, internet kafe sahipleri açısından düşündüğümüzde onlara da ürettikleri farklı çözümlerle müşteri memnuniyetini artırma ve ek gelir elde etme olanağı sunuyorlar. Genel anlamda oyunculuğun gelişimine sağladıkları katkı da cabası.

Şimdiyse bu sektördeki üç büyük firma Oyun Servisleri adı altında güçlerini birleştirmeye karar verdiler. IstanbulGames.net’ten Murat Kılınç, OnlineOyunPazari.com’dan Servet Gedik ve Uyelikal.com’dan Abdullah Yazıcı’ya nereden gelip nereye gittiklerine dair birkaç soru yönelttik, onlar da tüm ciddiyetleriyle cevapladılar.

NE KADAR SÜREDIR BU IŞLE UĞRAŞIYORSUNUZ? DAHA ÖNCE NELER YAPIYORDUNUZ?
Murat Kılınç: IstanbulGames.net üzerinden MMORPG oyuncularına ürün ve servis tedariki noktalarında yaklaşık bir buçuk yıllık bir geçmişimiz bulunmakta. Daha evvel farklı sektörlerde çalışıp uzun bir süre tatil bölgelerinde internet kafe işlettikten sonra bu sektörde bir atılım gerçekleştirmeye karar verdim ve geçtiğimiz senelerde IstanbulGames.net adresi üzerinden servis veren firmamızı kurdum.

Servet Gedik: Beş yılı aşkın bir süredir Türkiye’de MMORPG oyunların dağıtım aşamasında hizmet veriyoruz.

Abdullah Yazıcı: Uyelikal.com olarak bizim de beş yıllık bir sektörel geçmişimiz bulunmakta.

SIZCE SIZI FARKLI KILAN NEDIR? FIRMANIZ HANGI ÖZELLIKLERIYLE ÖNE ÇIKIYOR?
Abdullah Yazıcı: Özellikle yerli pazardaki büyük firmaların ödeme konusunda çözüm noktası olmakta özel bir yerimiz olduğuna inanmaktayım. İçerisinde TTNET ve Mynet gibi devlerin de bulunduğu daha onlarca yerli firmanın neredeyse tüm servislerine ait imtiyazları ya da üyeliklerini satmaktayız. Online ve offline dağıtım kanallarında genellikle iş birliktelerine gitmek ve bizlerle beraber yürüyecek partner firmalarla çalışmakla beraber, gerektiğinde alternatif dağıtım kanalları planlama dahil olmak üzere komple ürün çözümleri de sunmaktayız. Firmamız, dağıtım kanalları yönetimini saymazsak, özellikle farklı ürün kategorilerini bir araya getirmek ve sahip olduğu ürünlerdeki market fiyat stabilizasyonu sağlamak noktalarında ön plana çıkmaktadır.

Servet Gedik: Geniş ürün yelpazemiz içerisinde oyun firmalarının ilk önce çekimser davransalar da bizimle çalışmaya başladıktan sonra açıkça gördükleri şey, temelde hiçbir zaman ürün ayrımı yapmamamız ve oyuncularla buluştuğumuz her üründe hiçbir şekilde servis veya ürün tedarik aşamalarında problem yaşamamamızdır. Beş yıl gibi uzun bir süreçten sonra refleks haline getirdiğimiz maksimize satış-alt bayi ağımız ve ürün idrakı noktaları, firmamızın en önemli ve aktif iki noktası olarak öne çıkıyor.

Murat Kılınç: IstanbulGames.net olarak müşterilerimizden bugüne kadar aldığımız tepkiler doğrultusunda müşteri destek ve stok takip konularında öne çıktığımızı söyleyebilirim. Sektörel rekabetin çok da doğru becerilemediği bir platformda güçlü ve saldırgan firmalarla dirsek temasında olup yine aynı firmalarla çok ciddi bir rekabet içerisinde bulunmak ise benim için farklı bir deneyim, firmamız içinse büyük bir başarı oldu.

YAKIN GELECEK IÇIN NE GIBI HEDEFLERINIZ VAR?
Servet Gedik: Çok uzun bir süre boyunca Türkiye genelinde bir dağıtım ağına sahip olmak için emek verdik ve şimdi OnlineOyunPazari.com olarak geldiğimiz noktada hedeflerimize ulaşmanın hazzını yaşıyoruz. MMO oyunların dağıtımı aşamasında operasyonel faaliyetlerimizin daha iyi bir duruma gelmesi için doğru partnerlerle doğru iş ortaklıkları geliştiriyor ve bu oluşumlar içerisinde yükümlülüklerimizi en titiz bir biçimde yerine getirmeye çalışıyoruz.

Murat Kılınç: MMO oyunların dağıtım aşamasında sevgili dostum Servet’in de belirttiği gibi sürekli bir gelişim ve iyileştirme çabası içerisindeyiz. Dağıtım noktasında oyun imtiyazlarını ürün ve servis bazında nasıl verdiğiniz konusu sürekli bir iyileştirme, sürekli bir geliştirme süreci gerektiriyor açıkçası. Hiçbir zaman şunu yaptık tamam, ya da şunu da yaparsak bitti diyemiyorsunuz. Kimi zaman eğlenceli, ancak kimi zaman da bir o kadarda yorucu bir durum bu.

Abdullah Yazıcı: İnternet sitemiz bir yenilenme süreci geçirdiğinden açıkçası son altı aylık periyotta online kanalda biraz yavaş kaldığımızı söyleyebilirim. Ancak kısa bir süre içerisinde bu sorunu da çözüp, müşterilerimize güzel bir sürpriz yapma planları içerisindeyiz.
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  Céidot / Erkan Bayol Röportajı
»  Joygame / Ozan Aydemir Röportajı
» True Games Röportajı
» Yoğurt Röportajı - Yoğurtistan
» TaleWorlds / Armağan Yavuz Röportajı