HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
 Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz"

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Empty
MesajKonu: Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz"    Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" Icon_minitimePtsi Eyl. 13, 2010 4:48 pm

Haber

* » HABER
* » VİDEOLAR

Yazı boyutu Azalt Arttır

*

Geri İleri
Paylaş » Facebook » Google » Twitter » Buzz It » FriendFeed » Mixx » Digg » del.icio.us » reddit » MySpace » Stumble Upon

İlgili Haberler

* CHP'li İnce yine sert: "Diktatörlük"
* Baydemir'den Kılıçdaroğlu'na imalı teşekkür!
* Kılıçdaroğlu'nun muhtarı CNN TÜRK'e konuştu Video Galerisi
* Karar Evet: İlçelerde durum ne? Video Galerisi
* Artvin Arhavi'deki muamma çözüldü: "Hayır"

Referandum 'evet' sonucunun çıkmasınınn ardından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kameraların karşısına geçti, "Erken seçim kararını AK Parti verecek. Parlamentoda sayısal çoğunlukları var. Erken seçim olursa biz erken seçime de hazırız tabi" dedi. Kılıçdaroğlu'nun oy kullanamaması ile ilgili olarak da özür diledi.
Kılıçdaroğlu: "Erken seçime de hazırırz" VİDEOLAR İÇİN TIKLAYIN

Kılıçdaroğlu bir soru üzerine de, istifa etmeyi düşünmediğini söyledi.

CHP'li Gürsel Tekin de Kılıçdaroğlu'nun oy kullanamaması konusunda CNN TÜRK'e açıklama yapmış ve özür dilemişti.

Referandum sonucunun açıklamasının ardından parti genel merkezinde açıklama yapan CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, referandumdan çıkan sonucu saygı duyduğunu ancak, yüzde 42’lik hayır oyunun azımsanacak bir rakam olmadığını söyledi. Kılıçdaroğlu referandumda oy kullanamaması ilgili olarak ise, "Benim bilgim dışında kaydım silindi" dedi.

Referandum sonucuna saygı duyduklarını söyleyen Kılıçdaroğlu, AKP hükümetinin tüm kaynakları seferber ederek, bir kampanya süreci yürüttüğünü ifade ederken, “Bir taraf olan bertaraf olur diyen bir süreci yaşadık. yurttaşların özgür iradelerine ipotek konmaya çalışıldı. Malesef AKP kampanya sırasında sınıfta kaldı" diye konuştu.

"Yüzde 42 azımsanamayacak bir rakam"

Hükümetin bu sonuçla kendi yargısını oluşturma yolunda önemli bir adım attığını savunan Kılıçdaroğlu, “Bu anayasayla AKP iktidarı,sadece kendine yarayan bir sistem kurmak için adımını atmıştır. Bu konuda yurttaşlarımızı uyarmaya aynı sorumluluk ve kararlılıkla devam edeceğiz. İki kutuplu bir siyasete hizmet ettiğini ortaya koymuştur. Bu gergin siyasi otamdan çıkmadan sağlıklı bir demokrasiye kavuşmamız mümkün değildir" diye konuştu.

CHP lideri Kılıçdaroğlu, yüzde 42’lik hayır sonucunun azımsanacak bir rakam olmadığını belirtirken sözlerini şöyle sürdürdü:

“Seçmenlerin yüzde 42'si hayır demiş, yüzde 23'ü oylamaya katılmamıştır. Bu azımsanacak bir rakam değldir. Bu akşam ortaya çıkan halk iradesine saygı gösteriyoruz. Ama Türkiye birkaç kişinin yaptığı düzenlemelerle yoluna devam edemez. Bu ülkenin gerçek sorunlarına çözümler üretecek politikalar üretmek zorundayız. Daha büyük heyecan, güç ve kararlılıkla devam edeceğiz. Türkiye'yi karış karış gezme, yurttaşlarımızın dertlerine yurttaşlarımızla birlikte çözüm bulmaya çalışmalarımız devam edecektir."

Neden oy kullanamadı?

Referandumda oy kullanamamasıyla ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, bilgisi dışında kaydının silindiğini kaydederken, referandum sürecinde içinde bulunduğu yoğun çalışma temposu nedeniyle konuyla ilgilenemediğini söyledi. Gazetecilerin bu durumdan kimi sorumlu tuttuğunu sorması üzerine Kılıçdaroğlu şunları söyledi:

“Ben kimseyi suçlayamam, ben orada kaydım var o nedenle orada oy kullanacağımı düşünüyordum ama bilmediğim birisi benim kaydımı sildirmiş. Ben böyle bir tablo ile karşılaşacağımı zannetmiyordum. Bu nedenle kontrol etme gereği görmedim. Oraya polis gidiyor ve kaydım siliniyor. Kimin talimatı ile gidiyorlar. Muhtarın haberi yok ayrıca bana haber verilmiyor."

Türban sorunu

Referandum kampanyası sürecinde yaptığı mitinglerde türban sorununu çözeceğine ilişkin açıklamaları üzerine Başbakan Erdoğan’ın, "Eğer bunu yaparlarsa yollarına gül dökerim" sözlerinin hatırlatılması üzerine Kılıçdaroğlu, “İlk önce Erdoğan'ın benden ve bize oy verenlerden özür dilemesi gerekir. Çünkü bize parlamentoda bir gıdım su bile vermeyeceğini söylemişti. Önce bir özür dilesin ondan sonra gereğin yaparız" şeklinde konuştu.

CHP'li Özyürek: "Saygı duyacağız"

Referandum sonuçlarına CHP kanadından ilk açıklama İstanbul Milletvekili Mustafa Özyürek'ten geldi. Özyürek, halk oylamasına ilişkin olarak, "Sandık böyle tecelli etmiştir. Saygı duyacağız" dedi.

CHP'den yapılan yazılı açıklamada, referandum sonuçlarının CHP Genel Sekreteri Önder Sav başkanlığında değerlendirildiği belirtildi.

Açıklamada, referandumla ilgili olarak Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu'nun saat 23.00 civarında CHP Genel Merkezi'nde değerlendirme yapacağı kaydedildi.

Özyürek de, parti genel merkezinden çıkışında gazetecilerin halk oylamasına ilişkin sorularını yanıtladı.

Sonucun, Türkiye'nin geleceğini düşünen bir insan, bir CHP'li olarak kendisini üzdüğünü ifade eden Özyürek, "Sandık böyle tecelli etmiştir. Saygı duyacağız" diye konuştu.

Referandumdan, yargıyı bütünüyle iktidarın emrine veren bir sonuç çıktığını ileri süren Özyürek, sonuçtan üzüntü duyduğunu, ancak mücadelelerinin süreceğini söyledi.

Özyürek, "evet" oylarının neden yüksek çıktığının da düşünülüp değerlendirilmesi gerektiğini ifade etti.
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» BDP’den Kılıçdaroğlu’na teşekkür
» Kılıçdaroğlu’na protesto
» Erken Boşalma Tedavisi
» Atalay: Kılıçdaroğlu’nun evinde başkası vardı
»  Atalay'dan 'Kılıçdaroğlu' açıklaması