HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Ankara ****** Lisesi

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Ankara Atatürk Lisesi Empty
MesajKonu: Ankara ****** Lisesi   Ankara Atatürk Lisesi Icon_minitimeC.tesi Ağus. 07, 2010 6:45 pm

Ankara ****** Lisesi
Vikipedi, özgür ansiklopedi
Git ve: kullan, ara

Ankara ****** Lisesi
Ankara ****** lisesi amblem.gif
Kuruluş 1886
Ülke Türkiye
Şehir Ankara
Türü Anadolu Lisesi eğitim süresi ise hazırlık dahil 5 yıl
Müdür Nedim Namdar
Eğitim dili Türkçe
Yabancı diller İngilizce ve seçilen ikinci yabancı dil
Öğrenci sayısı 1300
Web sitesi Ankara ****** Lisesi

Ankara ****** Lisesi, Ankara'nın Sıhhiye semtinde bulunan bir Anadolu lisesidir. Kuruluş yılı 1886'dır.Okul Ankara İdadisi olarak kurulmuş, 1908 de Ankara Sultanisi,1924 de Ankara Erkek Lisesi adını almıştır. Adına Anadolu eklenmemesinin sebebi bu okula adının Mustafa Kemal ****** tarafından verilmesidir.Türkiye'de Ulu Önder ******'ün adını alma onuruna sahip ilk lisedir.******, Ankara Sultanisi olarak Okula ilk ziyaretini 30 Aralık 1919 da yapmıştır.******'ün yaptığı konuşma metni ****** Lisesinin Web sitesinde bulunmaktadır.Okul kuruluş tarihi itibariyle Türkiyenin ilk on lisesinden biridir.Ankaranın ilk ve Anadoluda Türkçe eğitim yapmak üzere kurulan ilk liselerden biridir.Galatasaray,Vefa,Kabataş,İstabul Lisesi gibi Türkiyenin çeşitli alanlarda ünlü simalarının yetiştiği köklü bir eğitim kurumudur.
Okul hakkında

1886 yılından günümüze kadar gelmiş büyük bir tarihe sahiptir. Aynı zamanda Kurtuluş Savaşı'nda birçok öğrencisi savaşlara katılıp şehit düşmüştür.Milli Mücadelenin içinde yer alan Okula Savaş sonrası bizzat ****** tarafından sancak verilmiştir.****** Lisenin izci oymağına Gazi Oymağı adını vermiştir. 1975 yılına kadar sadece erkek öğrencileri kabul ettiği için bir diğer ismi de Ankara ****** Erkek Lisesi idi. Okulun yaklaşık olarak 1600 öğrencisi vardır. Okulda sportif faaliyetler ön plandadır. Son yıllarda hentbol takımı Türkiye çapında dereceler elde etmiştir. Her yıl geleneksel olarak satranç turnuvaları yapılır. 2007 yılında yapılan OKS taban puanlarına göre Ankara'da, Ankara Fen Lisesi, Ankara ****** Anadolu Lisesi ve Ankara Gazi Anadolu Lisesi'nin ardından 4. sıradadır. Fakat gerek ÖSS'deki başarısı; gerekse okulun tarihi ile Ankara'nın en iyi 3 Anadolu Lisesinden birisidir.ODTÜ ye en çok öğrenci veren okullardan biridir. Okulda geleneksel günler düzenlenmekte, yeni kuşak ile eski kuşak arasında bağlantı kurulabilmektedir.Ankara ****** Lisesi Mezunlar Derneği Necatibey Caddesi No:51-1/16 Kızılay/Ankara,Tlf:(0312)2300373 adresindedir.Ayrıca Derneğin internet sitesi vardır.

ankara******liselilerdernegi.org .Ayrıca Dernek Yöneticisi Dr.Yaşar Methibay'ı 2161326 nolu telefondan arayabilirsiniz.Hocamız Gazi Ünv.de öğretim üyesi olup bu üniversitedeki ****** liseliler irtibat kurabilir.Ayrıca her ayın ilk perşembe akşamı saat 18:30 da ALEV aracılığı ile LİMAK AMBASSADOR OTEL de tüm ****** liseliler buluşuyor anılarımızı tazeleyip dayanışma içinde kaynaşıyoruz.Bu konuda ALEV 03122302991 no'lu telefonla bilgi alabilirsiniz.Ayrıca ALEV tarafından yayınlanandergi ve Almanak kitabını da bu telefondan isteyebilirsiniz. Okulda, 2007-2008 eğitim-öğretim yılından başlanarak o yıl sadece 9 okulda uygulanan bir tarklı uygulamaya geçilmiştir. Bu uygulamaya göre okulda ngilizce Hazırlık sınıfı(muafiyet sınavına girilebilmekte)artı 4 yıl eğitim verilmektedir. Ayrıca okulun hazırlık sınıfına başlayanlar için ana yabancı dil İngilizce'nin yanında ek ders olarak Rusça, Çince, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca eğitimi verilmektedir. Bu diller 5 yıl boyunca müfredatta yer almaktadır.Ayrıca her yıl geleneksel olarak düzenlediği sanat gecesiylede büyük beğeni toplamaktadır.Hazırlık eğitimi pilot okullar olarak yapılmamaktadır.Bu okullar gerçek anadolu lisesidir.Liseler 4 yıla çıkınca genelde hazırlık uygulaması kalktı.Sadece Galatasaray Kabataş Vefa İstanbul lisesi ve Ankara ****** Lisesi gibi Türkiyede 9 lise bu uygulamaya tabidir.Dolayısıyla pilot uygulaması değildir.Bu liseler Türkiyenin en köklü liseleri arasındadır.
Okuldan mezun olan ünlüler [değiştir]

* Ahmet Muhip Dıranas - Şair, Yazar
* Altan Öymen - Gazeteci
* Can Dündar - Gazeteci
* Can Yücel - Şair
* Erman Toroğlu - Televizyoncu
* Gazi Yaşargil - Akademisyen
* Güneri Civaoğlu - Gazeteci
* Hasan Cemal - Gazeteci
* Hıfzı Veldet Velidedeoğlu - Bilimadamı
* Hikmet Çetin - Politikacı
* Hüsamettin Cindoruk - Politikacı, Bakan
* İlber Ortaylı - Akademisyen
* Kartal Tibet - Sinema Oyuncusu, Yönetmen, Senarist
* Kenan Işık - Oyuncu
* Mehmet Barlas - Gazeteci, Yazar
* Melih Cevdet Anday - Şair, Yazar
* Oktay Rıfat - Şair,Yazar
* Orhan Veli Kanık - Şair,Yazar
* Önder Sav - Politikacı
* Recep Akdağ - Akademisyen
* Rüştü Saraçoğlu - Bürokrat, Politikacı
* Sinan Çetin - Yönetmen
* Tayfun Talipoğlu - Gazeteci, Yazar
* Turgut Özakman - Yazar
* Uğur Alacakaptan - Hukukçu
* Vehbi Koç - İşadamı
http://dessas.yetkinforum.com

Ankara ****** Lisesi
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Ankara ****** Anadolu Lisesi
» Ankara Anadolu Lisesi
» Ankara Anadolu Lisesi
» MECİDİYEKÖY LİSESİ TARAFINDAN GELENEKSELLEŞEN YILIN “EN”LERİ ÖDÜLLERİ BUGÜN SAHİPLERİNİ BULDU!.. ŞİŞLİ KÜLTÜR MERKEZİ’NDE DÜZENLENEN TÖRENDE SANAT VE MEDYA DÜNYASININ ÜNLÜ İSİMLERİ MECİDİYEKÖY LİSESİ ÖĞRENCİLERİ TARAFINDAN VERİLEN 2010 YILININ “EN”LERİ ÖD