HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Empty
MesajKonu: Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj   Bölümümüz Öğretim Üyesi Muhammet Ünal ile Röportaj Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 5:40 pm

Şubat 19th, 2010 adminYorumları atlaEsra: Öncelikle sizi tanımak isteriz. Bize kendinizden biraz bahseder misiniz?

Muhammet ÜNAL: Gazi Anadolu Lisesi’nde okudum. Gazi Üniversitesi Elektirik-Elektronik Mühendisliği bölümünü kazandım. Burayı bitirdikten sonra araştırma görevlisi olmaya karar verdim.Daha sonra araştırma görevlisi olarak , paralel ve süper bilgisayarlar üzerine masterımı yaptım. Ardından doktoraya başladım. Şuanda da doktorama devam ediyorum.

Esra: Bilgisayar mühendisliği sizin için ne anlam ifade ediyor?

Muhammet ÜNAL: Bilgisayarlara olan ilgim küçük yaşlarda başladı. Kendimce programlar yazdım. Lisedede bu ilgim devam etti. Arkadaşlarım ve ben bilgisayar laboratuarının sorumlusu olmuştuk. Böylelikle birçokşey öğrendim. Ben bilgisayarlarla evliyim artık. Bu mesleğe girdikten sonra ailem: ”seni bilgisayarlara verdik artık ” demeye başladılar. Bilgisayarlar benim herşeyim..

Esra: Neden üniversitede öğretim üyesi olmayı seçtiniz?

Muhammet ÜNAL: Arkadaşlarım içerisinde birtek ben öğretim üyesi olmayı seçtim. Daha sonra bu işin memnuniyet derecesine baktım ve şunu gördüm. Hocalarımın çocukları da hoca olmak istiyorlar. Bu yüzden bunun doğru olduğunu düşündüm ve seçtim.

Esra: Gazi bilgisayar mühendisliği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Muhammet ÜNAL: 5-6 yıllık bir geçmişi var. Fakat bu kısa sürenin içerisine çok şey sığdırdı. Düşündüğümden çok daha fazla gelişti. Fakat yapılacak daha çok şey var. Bugün elime ODTÜ’nün 2000 yılı tanıtım broşürü geçti. Karşılaştırma yaptım ve bir fark göremedim. Fakat hala çok fazla eksiğimiz var. En büyük eksiğimiz laboratuarlarımız , dersliklerimiz, öğretim elemanı sayımız. Laboratuarlarımızı bir şekilde tamamlamaya çalışıyoruz ama öğretim görevlisi sorunumuz devam edicek gibi görünüyor.

Esra: En büyük hayaliniz ve gerçekleştirmek istediğiniz projeleriniz nelerdir?

Muhammet ÜNAL: En büyük hayalim güçlü bir süper bilgisayar yapmaktı. Bunu da yaptım. Bunun dışında kalp ve vucut sağlığını ilgilendiren bir proje gerçekleştirmeyi planlıyorum. Kalbe takılan bir cihaz sayesinde herhangi bir kriz anında, doktora güvenli yönlendirme yapan bir proje yapmak istiyorum.

Esra: İyi birer mühendis olmamız için biz mühendis adaylarına neler önerirsiniz?

Muhammet ÜNAL: Sizlere öğrenmeyi öğretmeye çalışıyoruz. Bunu da elimizden geldiğince gerek projeler gerekse ödevlerle yaptırmaya çalışıyoruz. Kendi kendinize öğrenebilme becerisi her alanda büyük bir katkıdır. Bir konuyu öğrenmek için açın kitabı kendi kendinize öğrenmeye çalışın. Şimdiye kadar tüm öğrencilerimde gördüğüm olay şuydu. Okumakta ve anlamakta bir sorun yaşamıyorlar. Bu yüzden kendi başlarına birşeyler öğrenebiliyorlar. Sorun yaşadığımız konu konuşmak. Dile çok fazla önem vermeniz gerekiyor. Özellikle İngilizceyi çok iyi öğrenmelerini tavsiye ediyorum. İngilizce yolunda bir globalleşme var. Diline çok fazla sahip çıkan Almanya ve Japonya, İngilizce akımına karşı çıkıyor ama onlar bile internetini İngilizce olarak kullanıyorlar. Durum böyle olunca bu alandaki her türlü kaynak İngilizce olma yoluna gidiyor. Mutlaka İngilizcenizi geliştirin derim ben.

Esra: Bilgisayar mühendisleri genellikle asosyal kişiler olarak düşünülür. Sizce doğru mudur? Neden böyleyiz?

Muhammet ÜNAL: Evet, doğrudur. Malesef asosyal insanlarız. Bunun sebebide şu: Bilgisayarlar köle ruhlu olduklarından onlara her türlü emri verip istediğimizi yaptırabiliyoruz. Bunu gerçek hayattada sürdürmeye çalışıyoruz. Bilgisayarlara dogru komutlar verip çıktılar alıyoruz. Bunu insanlar üzerinde de gerçekleştirmeye çalışıyoruz. İnsanlardan doğru çıktıları almadığımızda onlardan uzaklaşıyoruz.

Hocamıza teşekkür ediyoruz.

Röportaj: Esra Şahin

http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Öğretim üyesi kendini astı
» SolidWorks 2008 Öğretim DVD'si
» Röportaj: Dünyanın Online Sineması Mubi.com
» Sobee Studios'un CEO'su Mevlüt Dinç ile Röportaj
» Türkiyenin gururu Mevlüt Dinç Kimdir (Röportaj)