HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Empty
MesajKonu: Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları   Türkçe Java Sitesi ve Kenan Sevindik'ten Java Notları Icon_minitimeSalı Tem. 27, 2010 5:14 pm

Karalanma vakti 20.11.2007 Salı günü 18:46 civarı

Java öğrenmeye başladığımdan beri doğru düzgün Java Türkçe kaynak bulmakta sıkıntı çekiyorum. Bu gayet doğal çünkü herkes, öğrenmesi ve uygulamaları çok daha basit olan C# (C Sharp)'a yöneliyor.

Böyle bir ortamda Java hakkında Türkçe şeyler bulmak elbette zor, ama imkansız değil. Cep telefonuyla alakalı bir Java projesi yapmam gerektiğini yakın arkadaşlarımla paylaşmıştım. Türkçe kaynak ararken de geçenlerde güzel bir site buldum. Adresi şöyle: www.java.name.tr

Burada güzel bir forum bulunduğunu da görünce içim içime sığmaz oldu. İlla Türkçe dememdeki asıl neden İngilizcemin yetersizliğinden çok anlamaya çalışırkenki tembelliğimden ötürü. İngilizce gramer ve kullanım yönünde sıkıntım az olsa bile, Türkçe metinleri anlamak, gayet doğal olarak, daha kolayıma geldiği için Türkçede ısrar ediyorum.

Java.name.tr sitesinin aslında bir Java e-posta grubunun bilgi paylaşımı için atıldıkları bir proje olduğunu duyunca hemen o e-posta grubuna da üye oldum ve buradaki üyelerden birinin bloguna rastladım. Kenan Sevindik'in blogunun adresini veriyorum:

http://ksevindik.blogspot.com/

Bundan sonra bu iki siteden gelen RSS'leri, Hoşaf.org'un "Haber Toplayıcı" bölümünden takip edebileceğiz.

Hayırlı olsun Smile

Not: Java.name.tr sitesinin sahibi olan Kenan Kara bize bir yorum [?:hosting-bahtsizligi#comment-207 bırakmış] İnsanların kendisini Kenan Sevindik'le karıştırdıklarından bahsetmiş. Bu yazıda bu iki mümtaz Java ustasını aynı kişi gibi göstermeye çalışmamıştım. Bilakis Java.name.tr sitesinin sahibinin adının Kenan olduğunu bile bilmiyordum. Bunu da tarihe bir not olarak düşelim Smile

Ayrıca Haber Toplayıcı'nın sırrına daha vakıf olup çalıştıramadım. O yüzden RSS'le burdan takip edemiyoruz şu anda. Hayırlısı bakalım.

http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
»  java notları
» Java notları
»  Java ders notları
» Java Programlama Ders Notları
» Php Delphi Java Asp ders notlari vedahası var