HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Empty
MesajKonu: PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş   PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş Icon_minitimePtsi Haz. 28, 2010 5:16 pm

< PC Programlama Dilleri
[değiştir]Önsöz

Bu bölümde her hangi bir programlama dili kullanılmadan programlama mantığı anlatılacaktır.
Bir yada bir kaç programlama dilini bilmek farklı birşey, programlamayı bilmek başka birşeydir.
Bir Programcı, programlama dili ile işletim sistemi arasında olan bağlantıyı tam olarak bilmelidir.
Bir programlama dili öğrenirseniz bir programı öğrenmiş olursunuz, programlamayı öğrenirseniz programcı olmuş olursunuz.
Bu kitapda en basit konulardan başlayıp, en üst düzeye kadar programlama öğretilecektir.
Ben Programlamaya ZX81 ile 15-20 yıl önce başladım, VCL programlamaya windows 3.1 'in çıktığı gün başladım, ilk PC bilgisayarım 3600$ değerinde ama bugun tarih olmuş IBM 8086, 20 mb hardiske sahip bir bilgisayardı,15 yıl programcı olduğumu düşündüğüm günlerde ASM,C, Basic ve pascal ile 100'lerce ticari program geliştirdim ve sattım fakat sonunda programcı olmadığımı anladım,Programcılık farklı bir şeydi, bunu son 5 yılda kavradım, artık programcıyım diyebiliyorum, çünkü programlamanın TAO'sunu buldum. TAO yu bilmeyen programcı olamaz.
TAO Nedir
TAO'yu okuduysanız, sanırım kafanızda ilginç birşeyler oluşmutur. Artık programlamaya başlayabiliriz TAO yu anlayana kadar.
Not : Yazıların sonu gelirse ve nokta görürseniz ,1 gün sayın tekrar bakın, noktayı en ileriye kadar taşımaya çalışacağım.
[değiştir]Programlamaya Giriş

Programcının bilmesi gereken ilk şey ikilik sayı sistemi ve hafıza birimleridir. Basit olarak ikilik sayı sisteminin bilgisayar için neden gerekli olduğunu şöyle tanımlaya biliriz. Bilgisayarın içindeki tüm haberleşme, kablolar ve elektronik yollar vasıtası ile yapılır. Bu kabloların üzerinde harfler, rakamlar, resimler ve her türlü bilgi, işlem yapmak zorundadır.Bir kabloda - veya + değeri olmak üzere iki değişik konum olabilir.Aynı şekilde Hardiskler bilgileri içindeki metal bir disk üstünte N yada P kutupu yaratarak saklarlar,bu da iki konumdur,Rem ve diğer elektronik hafızalarda, bir bobini kutuplayarak yada bir transistoru iki farklı konumdan birine alarak bilgi saklarlar. Kısacı temelinde elektronik yatan bilgisayar iki konumlu bilgi sistemini (İkilik Sayı Sistemi)kullanmak zorundadır. Link'de sayı sistemini en az matatatiksel bilgi kullanarak anlatmaya çalıştım daha detaylı bilgi için buraya girebilirsiniz.
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş/TAO Nedir
» PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş/Hafızayı Kullanma
» PC Programlama Dilleri/Programlamaya Giriş/Komut Yapıları
» Geçmişten Günümüze Programlama Dilleri
» Bilgisayar Programcılığı ve Programlama Dilleri