HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Empty
MesajKonu: Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?    Girişimciler Google’da nasıl hedeflenir?  Icon_minitimeSalı Kas. 23, 2010 3:44 pm

Arda Kutsal tarafından 20 Şubat 2009 tarihinde yazılmıştır.

Google’da arama sonuçlarına reklam veriyorsanız seçeceğiniz anahtar kelimelerin önemi şüphesiz. Kaldı ki hedeflemenizi doğru anahtar kelimelerle yapmanız hem ulaşacağınız kitle hem de maliyetleriniz adına önemli olacaktır. Bugün bu konuyla ilgili şu anda AdWords’de dönen ilginç bir kampanyadan haberdar oldum. Arama motoru reklamcılığı konusunda hizmet vermekte olan SEM A.Ş.‘nin Google reklamlarında seçilmiş olan tüm anahtar kelimelerinin neler olduğunu bilemiyorum ancak “Webrazzi” ve “Arda Kutsal” bu seçimlerin içinde yer alıyor.

Öncelikle şunu belirtmeliyim ki Google’da kendimi aratmışlığım herhalde çok uzun zamandır yoktur. Zaten hakkımda ya da sahip olduğum markalar ile ilgili yazılmış olan yazılara Google Alerts, Technorati RSS’leri ve bilimum farklı servis ve kanallardan güncel olarak ulaşıyorum ve haberdar oluyorum. Ama geçmişte de yaptığım “ego” aramalarımda sonuç ekranında herhangi bir reklamla karşılaşmamıştım. Açıkcası kendini aradığında reklam görmenin oldukça garip geldiğini söylemeliyim.

Webrazzi, Crenvo ve kişisel web sitem özellikle “Arda Kutsal” ve “Webrazzi” aramalarından trafik almaktalar. Bu bağlamda aslında SEM A.Ş.’nin seçtiği yöntemi doğru bulduğumu söylemeliyim. Konudan haberda olunca kontrol ettim ve benim gördüğüm şu anda iki farklı reklam bu aramalarda görüntüleniyor. Bunlar “Girişimci misiniz? Arama motoru reklamcılığıyla potansiyel yatırımcılarınıza ulaşın.” ve “Girişiminizi Tanıtın. Arama motoru reklamcılığıyla rakiplerinizden 10 adım öne geçin.“.

Açık söylemek gerekirse “Girişimcilik” temasında arama motoru reklamcılığı ile ilgili Google’a reklam vermeyi düşünüyoruz, hangi anahtar kelimeleri önerirsiniz deseler herhalde en son söyleyeceğim kendi adım olurdu ve aklıma gelmezdi.
Herşeyin ötesinde şu anda yaşadığım için rahatlıkla söyleyebilirim ki insanın kendi adına bir başkası tarafından reklam verilmiş olması garip bir duyguymuş.
Ama şu da var ki, şu anda Google benim üzerimden para kazanıyor ve bu daha acaip hissettiriyor!
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Girişimciler için Araçlar
» Etohum ile Girişimciler Uçuyor!
» Google'ın müzik servisi Google Audio yolda
» Google’da Yeni Ne Varsa Öğrenin: Google New
» Google'ın sırrı Google Labs'te gizliymiş...