HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Empty
MesajKonu: Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer    Dijital Dünyanın Devleri: Steve Balmer  Icon_minitimeSalı Eyl. 21, 2010 6:14 pm

Steve Balmer
Microsoft Yönetim Kurulu Başkanı
Bana kalırsa yazılım dünyası, internet ve teknoloji, önümüzdeki on yıl içerisinde gerçekten olağanüstü, rüya gibi olacak. Bence insanlar, bazı şeylerin gerçekten farkına varacaklar: Bunlardan birincisi, birbirimizle, enformasyon ve teknoloji yoluyla etkileşime geçmeye başlayacağız. Konuşmak, sesler, bunlar, çok daha doğal olacak.

Bence en önemli, en yaygın kullanılacak keşifler, insanların bir makineyle etkileşimi diyebileceğimiz "kullanıcı arayüzü"nün doğallığı anlamında, bu konu etrafında gelişecek.

İnsanlar hala "bu elimdekilerin, yapmalarını istediğim şeyleri yapmasını sağlayamıyorum" diyorlar, o zaman gerçekten de burada asıl hüner, nasıl bir insana talimat verebiliyorsanız aynı şekilde bilgisayara da komut verebilmeniz olmalı.

"Seyahatim için hazırlıklarımı yap" diyebileceksiniz örneğin, öyle dosyaya gir, aça bas filan yok. Ve bilgisayar da sizi bilecek, tanıyacak; ister evde koltukta oturmuş BBC izliyor olun, ister telefonda ya da bilgisayarın başında, o sizin için gereken adımları atacak. Tüm enformasyon ve iletişim dünyası fiilen bir araya gelecek.

Bulut bilişimi
Yani bugün televizyon deyince, radyo deyince aklımıza gelen, "Yazdır" deyince düşündüğümüz şey, hatta sesli arama ya da görüntülü arama dediğimiz her şey, internet ortamında iletiliyor olacak. Tümü çok daha interaktif, çok daha ilginç bir hal alacak, akıllı yazılımları, televizyon ya da telefonu kişisel bilgisayarınızda, internet ortamında çalıştırmanız çok daha rahat olacak. "Bulut bilişimi" de denilen yöntemden bahsediyorum.

İnsanlar "bulut bilişimi" deyince aslında bir şeyin nasıl işlediğini tartışıyorlar. Yani yapacağımız şeyler değişecek ama bilgisayarların ve yazılımların işlevlerini nasıl tarif ettiğimiz de değişecek. Bir çok şeyi müşterek veri merkezlerinde ya da evinizde saklamak yerine, interneti kullanacağız, internet bu ortamın bir tür merkezi olacak aslında. "Bulut bilişimi", kuşkusuz geleceğin kilit önemde itici güçlerinden biri olacak, buna kuşku yok ancak bu da bizim sektörümüzdeki diğer her şey gibi işliyor. Yani fikirler çok hızlı ortaya atılsa da bunların gerçekleşmesini sağlayan gerçek teknolojik ilerlemeler, daha uzun bir dönemde görülebiliyor.

Kuşkusuz internet bizim birbirimizle sanal anlamda etkileşim biçimlerimizin de merkezinde yer alacak - fiziksel bir etkileşim içinde olmaya devam edeceğiz ama birbirimizle ilişki biçimlerimiz eskisine kıyasla, çok daha yüksek oranda sanal ortamda olacak.

Geçen akşam karımla iki ayrı yere gitmemiz gerekti - biri bir oğlumuz, diğeri de diğer oğlumuzla ilgiliydi. Peki, katılamadığım etkinlikte neler yaşandığını nasıl takip ettim, yani oğlumun basketbol maçında neler olduğunu nasıl biliyorum sizce?

Çünkü maçı izleyen ebeveynlerden biri, maç skorlarını devamlı Twitter üzerinden güncelledi. Ben de bir yandan diğer oğlumun konserini izlerken, ayrıca araba kullanırken de Twitter'ı takip ettim. Anlayacağınız, bu şey, bir çok açıdan bayağı önemli.

BBC'nin "Süpergüç" sezonu kapsamında hazırladığı "Dijital Dünyanın Devleri"nde dünya çapında teknoloji alanında lider isimlerin internet, yeni teknolojiler ve internet ağının küresel etkilerine ilişkin görüşlerini, internetin onların hayatlarını nasıl etkilediğine dair anlattıklarını bulabilirsiniz.
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Dijital Dünyanın Devleri
» Dijital Dünyanın Devleri: Lane Fox
» Dijital Dünyanın Devleri: Sam Pitroda
» Dijital Dünyanın Devleri: Eric Schmidt
» Steve Jobs ve Rupert Murdoch’dan Dijital Gazete Devrimi