HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
 Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Empty
MesajKonu: Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı    Taşeron şirketin vicdansız kurnazlığı Icon_minitimeÇarş. Eyl. 15, 2010 5:55 pm

Tam 96 gündür dereye düşerek hayatını kaybeden taşeron şirkete bağlı belediye işçisi Mevlüt Macit'in cesedine hala ulaşılamazken şaşkınlık yaratan bir olay da bugün ortaya çıktı.
Güncelleme:15 Eylül 2010 16:34

"Personelin yaptığı bir hata var bunun arkasında durmuyoruz insani görünmüyor..Sorumlularla ilgili harekete geçtik ve savunmalarını aldık. Bu durumda hem karşı tarafın hem de bizim kaybımız yok. Görüntü olarak çirkin duruyor."

BELEDİYE İŞÇİSİ SEL SULARINA BÖYLE KAPILMIŞTI- VİDEO

Tam 96 gündür dereye düşerek hayatını kaybeden taşeron şirkete bağlı belediye işçisi Mevlüt Macit'in cesedine hala ulaşılamazken şaşkınlık yaratan bir olay da bugün ortaya çıktı. Mevlüt Macit'in dereye düştüğü gün öldüğü kanısına varan şirket yetkililerinin Macit'in sigortasını kesip işine son verdikleri iddia edildi. İlginç olduğu kadar trajik olan bu iddiayı Mevlüt Macit'in eşi Gül Macit doğrularken bununla ilgili kendilerinin beyan verdiğini de söyledi.

İlginç olayın nasıl gerçekleştiğini anlatan Gül Macit, “ben bu olayı bir ay sonra kızımı hastaneye yatırıp eve gittiğimde öğrendim. Evde oğluma eşimin sigortasının devam edip etmediğini öğrenmek için internete bakmasını söyledim. Baktığımızda 06.08.2010 günü eşimin sigortasının ödenmediğini gördüm. Yetkilileri aradım görüştüm, dereye düştüğü gün ölümü gerçekleştiği için işyerinin kanunlarına göre bu şekilde son verildiğini öğrendim" diye konuştu. Trombosit düşüklüğünden dolayı hastanede yatan 13 yaşındaki kızı Handenur'un başında bekleyen Gül Macit, “Şirket yetkilileri ölüm kağıdını aldığımız zaman her türlü haklarının ödeneceğini söylediler. Ölüm kağıdını ise eşim bulunamadığı için henüz imzalatamadık, biz bulunmasını istiyoruz en azından bir mezar taşı olsun. Kimseyi suçlamak istemiyorum bu benim kendi beyanım ama ölüm kağıdını alınca yasal yollarla tüm haklarımı alacağımı söylediler" dedi.

EKONOMİK SIKINTI ÇEKİYORUZ

Gül Macit yanında diğer kızı 17 yaşındaki Burcu ile birlikte hastane kapısında soruları yanıtlarken eşi öldükten sonra ekonomik sıkıntı içinde olduklarını söyledi. Macit, “Sıkıntıdayız ev kira elektirik, su, doğalgaz var çalışanımız yok. Kızım halasının yanında çalışıyor." dedi.

KÜÇÜK KIZI HASTANEDE TEDAVİ GÖRÜYOR

Bir taraftan eşinin acısını yaşayan Gül Macit bu kez de trombosit düşüklüğünden hastaneye yatırılan küçük kızı Handenur ile ilgilenmeye başladı. Gül Macit, hastanedeki kızının durumuyla ilgili olarak, “Çocuğum hastanede yatıyor, devlet 18 yaş altı olduğu için masrafları karşılıyor. Trombosit düşüklüğü yaşıyor bunun iç kanamaya, beyin kanamasına neden olabileceğini düşündükleri için yatırdılar, trombositi şu an 10 binlerde normalde 400 binlerde olması gerekiyormuş. Ben rahatsız oldum üzülüyorum eşimin bulunmasını istiyorum ben Kurbağalıdere'nin yeniden aranmasını istiyorum, oralarda bir yerde sıkışmış olabilir" diye konuştu.

Eşinin dereye düşüp kaybolmasının üzerinden 96 gün geçtiğini söyleyen Gül Macit bu süre zarfında ufak tefek de olsa yardımlar yapıldığını anlatarak, “Büyükşehir Belediyesi evimizin elektirik, su borcunu ödedi dişlerimi yaptırdı, yardım gördüm Allah razı olsun. Ataşehir belediyesinden kızıma 100 Tl okul kayıt parası aldım Ramazan'da iki koli aldım, orada çalışan çocuklar kendi aralarında para toplayıp 140 TL bir para getirdiler bayram için. Yetkililerden bu işin peşini bırakmak istemiyorum, eşim bulunsun ölüm kağıdı sağlansın bu şekilde beklemek istemiyorum, oğluma iş istiyorum kendim çalışmak istiyorumö şeklinde konuştu.

ŞİRKET ADINA AVUKATTAN AÇIKLAMA

DHA'nın sorularına telefonla yanıtlayan Altaş Yapı San. Temizlik Hizmetleri Şirketi avukatı Belgin Kal, “Mevlüt Macit kaybolduğu gün personelimiz ölmüş gibi işlemleri yapmışlar, yasal olarak bununla ilgili bir yükümlülük yok belki ama hoş olmamış, yangından mal kaçırır gibi olmuş. Böyle bir şey olmuş sorumlularla ilgili harekete geçtik ve savunmalarını aldık. Bu durumda hem karşı tarafın hem de bizim kaybımız yok. Görüntü olarak çirkin duruyor. Gariplik kararının beklenmesi gerekirdi bu karar çıkmadan böyle bir işlem yapmışlar. Personelin yaptığı bir hata var bunun arkasında durmuyoruz insani görünmüyor" diye konuştu. Avukat Belgin Kal, olayın işten çıkarma gibi gösterilmesinin doğru olmadığını, personelin Mevlüt Macit'in öldüğünü düşünüp Sigotasının düşürülmesi için işlemleri yaptığını ve bu nedenle Macit'in işinin sona erdiğininde altını çizdi.
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Vicdansız anne!
»  52 şirketin 2009 kar beklentileri