HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Empty
MesajKonu: Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum   Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum Icon_minitimeÇarş. Ağus. 11, 2010 9:41 pm

Nikolov : Oyun Endüstrisinde SMS ile Ödemenin Kısa Sürede Başlayacağını Düşünüyorum
Yazan: Fusun S.Nebil 18 Ocak 2010, Pazartesi Sayfayı Yazdır Tavsiye Et Paylaş
Terry Nikolov: "Tüm dünyaya ücretlendirme çözümleri sunmaktayız. Ve Avrupa bağlamında da kredi kartı ödemeleri, direkt debit kart ödemeleri, alternatif ödeme çözümleri sunmaktayız. Buraya gelirken de Türkiye’deki pazarın nasıl bir çözüme ihtiyaç duyduğunu görmek ve bu pazara tam olarak hangi çözümlerin sunulabileceğini görmeye istedim."

Kasım ayı sonunda TBD tarafından Ankara’da düzenlenen bilişim kurultayında bir bölüm online oyuna ayrılmıştı. Çalıştaylar ve yabancı firmalarla Türk firmaları karşılaştıran (match-making) eşleşme görüşmeleriyle gerçekleştirilen bu bölüm sırasında ülkemizi ziyaret eden bazı online oyun üreticisi ya da pazarlayıcısı firmalarla görüştük. Bunlardan birisi de pek çok oyun sitesine ödeme çözümleri sağlayan Gate2Shop firmasında proje yöneticisi olan Terry k Nikolov idi. En altta video olarak da bulabileceğimiz söyleşimiz şöyleydi :

Turk Internet: Merhaba Bay Nikolov. Bu etkinliğe geliş amacınız nedir acaba?

Terry Nikolov: Buradayım çünkü Türkiye’de son derece hızlı geliştiğine inandığım online oyun endüstrisi ile ilgili düzenlenen bir özel etkinliğe davet edildim. Bence bu aynı zamanda Avrupa’daki en hızlı büyüyen sektörlerden de birisi. Ve Türkiye de bu endüstrinin lokomotifleri arasında.

Turk Internet: Türkiye pazarı için ne tarz çözümler sunmaktasınız?

Terry Nikolov: Tüm dünyaya ücretlendirme çözümleri sunmaktayız. Ve Avrupa bağlamında da kredi kartı ödemeleri, direkt debit kart ödemeleri, alternatif ödeme çözümleri sunmaktayız. Buraya gelirken de Türkiye’deki pazarın nasıl bir çözüme ihtiyaç duyduğunu görmek ve bu pazara tam olarak hangi çözümlerin sunulabileceğini görmeye istedim.

Turk Internet: Sizin de bildiğiniz üzere Türkiye’de Internet üzerinden ödeme gerçekleştirmiyoruz. Internet üzerinden kredi kartı kullanımı olsa da paypal gibi sanal ödeme çözümleri henüz sunulmamakta. Bu konudaki görüşleriniz nelerdir?

Terry Nikolov: Evet biliyorum. Bence kredi kartı ve debit kartların kullanımı açısından Türkiye’de pazar hala daha tam olgunlaşmamış durumda ancak bunun eninde sonunda gerçekleşeceğini düşünüyorum.

Bu arada Türkiye’de özellikle de online oyun endüstrisi için SMS yoluyla ödemenin yakında son derece popüler olabileceğini ve en kısa süre içerisinde bu çözümü sunmaya başlamamız gerektiğine inanıyorum.

Turk Internet: Yakında mı dediniz?

Terry Nikolov: Evet doğrudur.

Turk Internet: Oldukça enteresan. Buradaki etkinlik boyunca ne tür temaslar kurduğunuzu sorabilir miyiz?

Terry Nikolov: Etkinlik süresince MMO sektörünün lider isimleri ile görüşmelerim oldu. Big Point gibi, Chew Potato gibi, Astrums gibi. Ve tüm bu ağır toplar Türkiye’yi ziyarete gelmişlerdi ki bu durum Türkiye’nin MMO oyun endüstrisi söz konusu olduğunda “mutlaka gidilmesi gereken” lkelerden birisi olduğunu gösteriyor. Aynı şey Facebook ve MySpace için de öyle zira Türkiye pazarı Avrupa’daki en hızlı büyüyen endüstrilerden birisi.

Turk Internet: Bay Nikolov yanlış bilmiyorsam siz Bulgarsınız. Son sorum olarak Bulgaristan’daki pazarın durumunu tanımlamanız mümkün mü acaba?

Terry Nikolov: Bulgaristan’daki pazar henüz Avrupa pazarları kadar ve hatta Türkiye’deki kadar bile olgun değil. Bulgaristan’da online ödemelerde kredi kartı kullanılmıyor, ancak SMS kullanımı yoğun. Ancak bunun yakın gelecekte değişeceğini düşünüyorum.

Turk Internet: Teşekkürler Bay Nikolov.

Terry Nikolov: Rica ederim.
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Mobil Oyun Endüstrisinde Önemli Bir Gelişme
» Sizden gelen sorulara kısa kısa cevaplar
» 1zd1rap - Kısa Bir Ara (ft. Rahdan)
»  Kısa Zamanda İş Bulmanın Yolları
» Abalone (oyun)