HERSEY BURDA
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

HERSEY BURDA

HERSEYİ BULABİLDECEĞİN TEK ADRES

AnasayfaLatest imagesAramaKayıt OlGiriş yap
Arama

Sonuç :

Rechercher çıkıntı araştırma
En son konular
» free slot machines win cash
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:57 am tarafından Misafir

» watch naruto hentai watch naruto hentai free
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimeÇarş. Ağus. 03, 2011 3:52 am tarafından Misafir

» major fish oil
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:26 pm tarafından Misafir

» hentai about hentai academy
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimeSalı Ağus. 02, 2011 10:10 am tarafından Misafir

» гинекология ответы
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 9:18 am tarafından Misafir

» x-Hack hack you
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 8:00 am tarafından Misafir

» When the first Whirlpool Duet album was released in December 2001
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 3:05 am tarafından Misafir

» women at work hentai online women at work hentai stream
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimePtsi Ağus. 01, 2011 2:56 am tarafından Misafir

» facebook likes xb
Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimePaz Tem. 31, 2011 9:22 am tarafından Misafir

Tarıyıcı
 Kapı
 Indeks
 Üye Listesi
 SSS
 Arama
Forum
HABERLER
Fikri Türkel köşe yazıları

Türk kızları için ağırlığınca altın

YazarMesaj
Admin
Admin

KULLANICI PUANLARI : 9918

Türk kızları için ağırlığınca altın Empty
MesajKonu: Türk kızları için ağırlığınca altın   Türk kızları için ağırlığınca altın Icon_minitimePaz Tem. 04, 2010 7:36 pm

Hicran Şenel, 10 yıl hac ve umre rehberliği yaptığı Suudi Arabistan’dan döndükten sonra Arap kadınını anlattı.
Güncelleme:04 Temmuz 2010 16:53
Bir Türk’le evli olan Şenel, Türkiye’ye kesin dönüş yaptı ve Suudi kadını İkram’ın hayatını, Suudi erkeklerin Türk kadınlarına bakışını yazdı. “Suudi Arabistan’a dönmem artık çok zor” diyen Şenel’in kitabı çok tartışılacak.

HİCRAN Şenel (33), umreye ilk gittiğinde 16 yaşındaydı. Ertesi yıl yeniden gitti, iki yıl sonra Medine İslam Üniversitesi’nde öğrencilik yapan bir Türk’le evlendi. Eşi gibi hac ve umre rehberliği yaptı. On yıl Suudi Arabistan’da yaşadı. Şenel’in Yenda Yayınları’ndan çıkan İkram kitabında, isimler değiştirilmiş ama olaylar gerçek:

Arabistan’da içki rekor düzeyde

“İslamı Suudi Arabistan’daki haliyle tanısaydım, dinden çıkardım. İslamın barış ve hoşgörü dini olduğunu biliyorum. Kuran’ı Kerim’i mealiyle birlikte hatmettim. Ayeti kerimelerde, Allah-u Teala’nın Peygamber Efendimize Gaşiye Suresi’nin 21’inci ayetinde ‘Sen sadece öğüt vericisin. Sen asla zorba ve diktatör değilsin!’ diye buyurur. İslam budur. Peygamberimizin sahabelerine tavrından da bunu anlıyoruz. Mesela İçki Ayeti. İçki, beş aşamada yasaklandı. Peygamberimiz hiçbir zaman ‘Sen neden içki içiyorsun’ demedi. ‘Aranızda içenler varsa artık vazgeçtiler değil mi?’ diye sordu. Arabistan’da zorla ve baskıyla yaptırılmaya çalışılan çoğu şey, gizlice el altından yapılıyor. Mesela içki tüketiminin rekor düzeyde olduğu biliniyor.”

Hacca giden Türkleri kuma seçiyorlar

“Umreye, hacca giden Türk kızlarını beğenip talip olan Suudi erkek çok. Türk kızları açık tenli, güzel ve becerikli olduğu için tercih ediliyor. Zengin Arap kızı hizmetçilerle büyüdüğü için temizlik, titizlik ve yemek pişirmekten anlamıyor. Arap erkeği, farklılık arıyor. Türk kızı aynı zamanda Müslüman olduğu için revaçta. Hac ve umre zamanında Arap erkekleri Türk kızlarını büyük bir hayranlıkla izler. Medine’de yaşlı erkeklerle kilosunca altın verilip evlenen Türk kızlarını gördüm. Şeyh istiyor, 30-40 kız ayarlanıyor. Adeta bir defile düzenleniyor, şeyh kızlardan hangisini beğeniyorsa, mihr (başlık parası) adı altında, kilosunca altın verip alıyor. Çok güzel kızlar, 60-70 yaşındaki Suudi erkekleriyle böyle evleniyor. Kız, ikinci, üçüncü ya da dördüncü eş olmayı yani kumalığı kabul ediyor. Bana da kumalık teklifi geldi.”

Bu kitaptan sonra Arabistan’a giremem

İKRAM’la 2001’de ****** Havalimanı’nda tanıştım. Valizleri bekleyen yolculardan bir kadın, başörtüsünü ve abaye denilen pardösüsünü hırsla çıkarıp attıktan sonra ‘Yeter artık!” diye bağırdı. Çileli hayatını yazmak istedim. İkram, zengin ve ünlü bir ailenin kızı. Annesi, Türk. Babası ise Cidde’nin en ünlü doktorlarından.

İkram için yazdım

İkram, ilk kocası Faysal’dan kayınvalidesi ve görümcesinin şiddeti nedeniyle boşanmış. İkram’ın kardeşi Lina, hastanede lohusa yatağında öldükten 40 gün sonra eniştesi zorba Muhsin, İkram’ı istemiş. Ablası gibi çok eziyet çekmiş. Dokuz çocuk annesi olmuş. Kitabı, İkram gibi milyonlarca mağdur Suudi kadınları için yazdım. Bu kitap piyasaya çıktıktan sonra Suudi Arabistan’a giremem büyük ihtimalle.
http://dessas.yetkinforum.com

1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Türk kızları için ağırlığınca altın
» Sanal dünyanın seksi kızları
» Türk kızları için ağırlığınca altın
» SİNEMASEVERLER İÇİN GÜZEL BİR GÜN!.. 65 MİLYON DOLARA MAL OLAN “SEX AND&THE CITY 2” BUGÜN TÜRKİYE’DE VİZYONA GİRDİ!.. MERAKLA BEKLENEN FİLMİN TANITIMINI İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN!..
» Babalar ve Kızları